Knírač ze ŠUMAVY

chovatelská stanice F.C.I.

Novinky

Knírač Velký

Počátky plemena knírače velkého se objevují v Německu. Zmiňují se o křížení honáckého psa, středního knírače, pinče, flanderského bouviera, velkého pudla i černé dogy.
A jak jistě potvrdí každý, kdo se s kníračem velkým setkal, z každého z předků si nechal určité vlastnosti a rysy.
Knírač velký je nejmladší ze všech kníračů (malý a střední). Vyznačuje se svou odvážností, obranyschopností, odolností vůči nepříznivému počasí. Je inteligentní, pracovitý, zvídavý a učenlivý, velice aktivní, neúplatně věrný svému majiteli.
Své přednosti uplatní při k výcviku sportovní kynologie stejně jako domácí hlídač a obranář, dokonce i jako společenský pes. Svoji rodinu miluje nade vše, i s dětmi má maximální trpělivost.
Knírač velký dokáže být ale i pořádně tvrdohlavý. Při výcviku je potřeba důslednost a pevná ruka, odvděčí se Vám výbornými výsledky. A pokud si z něj uděláte domácího mazlíčka, nenechá se jen tak zahnat do kouta. Budete muset pro něj vymýšlet neustále nové a nové aktivity, protože nesnáší nudu a umí to dát patřičně najevo.
Moje první fenka Coffee mne svojí povahou přesvědčila, že neexistuje žádné, pro mne, lepší a upřímnější plemeno než je knírač velký černý.
Všem, co se pro toto plemeno rozhodnou, ať už pro výcvik nebo pro rodinný život, přeji spousty úspěchů a nezapomenutelných chvil.

Kontaktní údaje

Adresa chovatelské stanice

Onen Svět 8, Čachrov

Tel. číslo

+420 602 689 608